Rubriky
Blog

Salónní revolucionářství verze 2011

“Z radikálně revoluční perspektivy (a to je moje herní pozice) je tvoje psané umění lartpourlartistní intelektuálství pro elity. Jako takové je jedním z pilířů stávajícího řádu a nezaslouží si než opovržení a být páleno na náměstích.

Revoluce buď bude totální, nebo nebude vůbec, říká se. Revoluce tedy nutně obsahuje totalitní (totální) jednání, ne však nutně totalitní myšlení. Oním řešením, jak odlehčit revoluci, je pojímat ji jako hru. Doufám, že si hezky zahrajeme.”

Úryvek z tohoto e-mailu, který mi přišel 10. 11. 2011, tu byl dosud zveřejněn anonymně. Ale Jan Kubíček se ke svým názorům s hrdostí hlásí, takže nakonec si lze celou výměnu poznámek na téma “revoluce, která bude buď trapná, nebo nebude vůbec”, přečíst na blogu časopisu H_aluze.
Případně se tu lze pod prapor oné nevídané revoluce i přihlásit…
Prý jde o nějakou hru, která by měla nakonec otřást kapitalistickým systémem. Po mém soudu by mohla prospět hlavně návratu aparátčíků, stranických funkcionářů a politicky angažovaných častuškářů. Zjevně se po tom stýská generaci narozené v osmdesátých letech.
Vraťte jim jejich prvomájová mávátka!

Jan Kubíček, Jaromír Typlt: soukromá emailová korespondence 8.-11. 11. 2011